На Сумщині розпочинається операція зі збереження первоцвітів

На Сумщині розпочинається операція зі збереження первоцвітів

Щороку у зимово-весняний період в Україні проводиться природоохоронна операція, метою якої є збереження первоцвітів, які перебувають під загрозою зникнення. Вона покликана упередити масове знищення підсніжників, черемши, конвалії, горицвітів та інших ранньоквітучих рослин, які попри заборону продовжують збирати на продаж.

Цьогоріч екоінспектори проводитимуть рейди в місцях їх зростання, а також в місцях продажу. Оскільки торгівля первоцвітами – це, перш за все, торгівля, яка заохочується виключно попитом, тому важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин є відмова від їх купівлі. Повідомляють Державна екологічна інспекція у Сумській області

«Рослинним браконьєрам» нагадують про адміністративну відповідальність за порушення вимог природоохоронного законодавства:

  • відповідно до ч.1 ст.88-1 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу, – тягне за собою накладення штрафу від 510 грн. до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.
  • Відповідно до ч.2 ст.88-1 КУпАП ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 грн. до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.
  • Згідно з ст.90 КУпАП порушення вимог щодо охорони видів рослин, занесених до Червоної книги України (Погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов вирощування рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, пошкодження), – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 грн. до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Якщо Ви виявили порушення закону – нищення природної популяції первоцвітів, зривання їх на букети або продаж – просимо повідомляти правоохоронців, зателефонувавши 102, та на Гарячу лінію Інспекції за номером 0542-77-10-12.

Новини України