Арешт рахунків та активів ухилянтів: що вирішили депутати

Арешт рахунків та активів ухилянтів: що вирішили депутати

При підготовці законопроєкту про мобілізацію до другого читання комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розглянув ініціативу арешту банківських рахунків і цінностей ухилянтів за ухваленням суду.

Однак члени комітету дану норму не підтримали, заявив член комітету Федір Веніславський в інтерв’ю «РБК-Україна», пише ДТ.

За його словами, теоретично такі обмеження можливі, але все ж комітет їх відхилив.

«Попередньо не підтримав, але далі будемо ще дискутувати. Однак це навряд чи пройде. Крім того, для мене особисто як для фахівця в галузі права, дуже сумнівним є обрання юрисдикції», – зазначив Веніславський.

За його словами, у версії законопроєкту до першого читання вказано, що відповідні рішення має приймати адміністративний суд. І робити він це має у порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства. Але адміністративні суди, як пояснив Веніславський, створювали саме для захисту прав громадян від неправомірних дій або рішень органів публічної влади.

«Тобто теоретично такі обмеження прав людини можуть бути застосовані, але у порядку цивільного судочинства, оскільки мова йде про обмеження цивільної дієздатності. Але концептуально комітет це не підтримав, тому малоймовірно, що норма про арешт рахунків потрапить у фінальний варіант закону», – додав Веніславський.

Нагадаємо, ВРУ ухвалила законопроєкт про мобілізацію у першому читанні 7 лютого. Але коли відбудеться друге — точно невідомо, адже в документ внесли 4195 правок. Депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк зробив припущення, що ВРУ почне його розгляд 6 березня, якщо все «просуватиметься добре».

Попри велику кількість поправок до законопроєкту про мобілізацію, Федір Веніславський впевнений, що у Верховної Ради є всі шанси ухвалити документ у другому читанні вже до кінця березня. Він пояснив, чому так думає.

Новини України