Це лише бізнес

Це лише бізнес

Доводить до сказу ситуація, коли для одних війна – це кров, стогін, страждання та смерть, а для інших — it’s only business… «Кров та смерть» — то для українців. Для багатьох інших – то пиво, віскі, тріска…

Пише у своєму блозі на Цензор.нет керівник ГО Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод Юрій Федоренко.

Нещодавня новина про те, що Латвія стала лідером з постачання віскі та вина до росії, обігнавши навіть Італію, абсолютно зрозуміла з точки зору бізнесу, та абсолютно неприйнятна з точки зору совісті. За перші дев’ять місяців 2023 року Латвія експортувала віскі до росії на суму 177 мільйонів євро, що складає три чверті від загального імпорту віскі до недоімерії. Це значно більше, ніж постачання з Литви, яка посіла друге(!) місце з 27 мільйонами євро.

Латвія обігнала й Італію у експорті вина до росії. За цей же період Латвія експортувала вина на суму 73 мільйони євро, а Італія – на 68 мільйонів євро. Загалом, Латвія експортувала до росії товарів на суму понад 1,1 мільярда євро у 2023 році. Майже половину цього експорту складали напої, алкоголь та оцет.

Навряд чи в Латвії є власні винокурні, віскі та вина. Навіть оцет. Латвія простий перекуп-посередник між демократичною Європою та диктаторською росією. «Поставщики его императорского величества», курва.

Голова комітету Держдури з регіональної політики та місцевого самоврядування олексій діденко запропонував уряду заборонити росіянам пити пиво з «недружніх країн». За його даними, лідерами з його експорту в рф торік стали Німеччина, Литва і Латвія, які «займають антиросійську позицію». Депутат заявив, що «недружні» країни нарощують обсяг поставок до рф і «заробляють на цьому десятки мільйонів доларів, податкові відрахування від яких ідуть, зокрема, на підтримку ЗСУ».

Так то наша спільна з країнами-партнерами спецоперація проти московії? Таким чином і орків споюємо і гроші на допомогу ЗСУ отримуємо? Добре… Вперед Німеччина, вперед Балтія! Британія, входячи у п’ятірку найбільших постачальників оковитого різноманіття, теж у цьому питанні «задніх не пасе»! Бо вони ж наші друзі-партнери!

А Англія весь цей воєнний для України проміжок часу продовжувала знищувати стратегічний ресурс російської тріски. Ще й до цього цілих 66 років. Кремль отямився і заборонив британським рибалкам-диверсантам промисел у Баренцевому морі. Натомість, Велика Британія оголосила про введення понад 50 нових санкцій проти фізичних і юридичних осіб, які підтримують незаконну війну російського диктатора в Україні. Санкції спрямовані проти тих, хто постачає рф боєприпаси, ракети та системи для їх запуску, а також на ключові джерела доходів росії. Добре, що тріска у списку джерел відсутня.

А ту ще й з братами-поляками така прикра історія…

Чи винна Україна, що замість транзиту, українське зерно розкупили пани? Чи винні «фермери», висипаючи українське зерно з вагонів, як сміття? Та чи є серед мітингувальників взагалі фермери? Так. Так. Можливо. Бенефіціар такого дійства? Кремль…

Незважаючи на політичну напругу, економічні зв’язки між країнами ЄС та росією залишаються досить міцними. З одного боку – осуд агресії та допомога Україні, з іншого — it’s only business…

​Навколишній світ має дуже багато кольорів та відтінків. Він не може бути чорно-білим. І ніколи не буде. Тим більше, що й Добро не завжди «біле», а Зло – «чорне». Але ж як набридла ота «сірість». Дуже від «сірості» очі втомлюються. Та ще й розум паморочиться…

Новини України