Європарламент підтримав виділення 50 млрд євро для України

Європарламент підтримав виділення 50 млрд євро для України

Домовленість усіх 27 лідерів країн ЄС про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 млрд євро в межах бюджету блоку було досягнуто 1 лютого.

Новий «Інструмент для України» (Ukraine Facility) готували з червня 2023 року, коли його вперше презентувала Європейська комісія. Гроші у вигляді грантів та позик надаватимуться на основі виконання «Плану України», який підкріплюватиметься низкою умов і графіком виплат, погоджених з Євросоюзом, передає інтернет-видання kontrakty.ua.

За його умовами, Україна отримуватиме транші за фіксованим щоквартальним графіком на основі платіжних запитів і після перевірки комісією виконання відповідних умов. Якщо якась з умов не буде виконана, комісія вираховуватиме відповідну суму з платежу. Ці гроші не згоратимуть: Україна зможе отримати вирахувану суму, якщо виконає відповідну умову, але не пізніше ніж через рік після початкового дедлайну.

Ukraine Facility складається з трьох частин: 39 млрд євро бюджетної підтримки; 8 млрд євро інвестиційного інструменту для покриття ризиків; 3 млрд євро технічної підтримки, зокрема на покриття відсотків за кредитами. Україна розраховує, що перший транш в розмірі 4,5 млрд євро буде в березні.

Новини України