Керівник автосервісу розповів, як короткі поїздки можуть “вбити” будь-яку машину

Мешканці міст часто користуються машиною для поїздок на короткі відстані. Керівник мережевого автосервісу розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, як короткі поїздки можуть вбити будь-який автомобіль.

І що має зробити водій, щоб уникнути негативних наслідків за такого режиму експлуатації.

Багаторазові короткочасні подорожі призводять до того, що машину доводиться частіше прогрівати. І саме з цим пов’язана перша небезпека ДВЗ.

Справа в тому, що в процесі прогріву двигуна паливо проникає в оливу.

Це відбувається через те, що мотор, перебуваючи в холодному стані, функціонує на збагаченій паливній суміші, і в результаті паливо не встигає повністю випаруватися і накопичується в оливі, що погіршує його властивості.

Разом із паливом у мастилі також збирається вода, яка негативно впливає на нього.

При охолодженні двигуна на стінках циліндрів виникає конденсат, а краплі стікають у піддон, що сприяє утворенню водяної емульсії.

Крім того, в результаті тривалої роботи двигуна на збагаченій паливній суміші при низьких температурах утворюється нагар.

Цей небажаний процес призводить до того, що камера згоряння, клапани та свічки запалювання покриваються товстим шаром вуглецевих відкладень, що також може призвести до закоксування поршневих кілець та збільшеної витрати мастила.

Зрештою, забруднені нагаром свічки запалювання можуть відмовляти, а клапани можуть прогоряти через те, що нагар не дає їм повноцінно закриватися.

Існує два методи, покликані протистояти цим несприятливим проявам.

Перший – подвоїти частоту заміни масла, а другий – регулярно вирушати у відносно тривалі поїздки високошвидкісними трасами і не менше 15 хвилин підтримувати обороти двигуна на рівні вище 4000 за хвилину.

Ще одна проблема – у процесі частої експлуатації ДВЗ зі збагаченою сумішшю на поверхні каталітичного нейтралізатора утворюється аналог нагару.

Тут, на цих “бджолиних стільниках”, збираються частинки сажі, які можуть відірватися від днища поршня або інших елементів камери згоряння.

Ще важливо пам’ятати, що в коротких поїздках акумулятор не має достатнього часу для повної зарядки після запуску двигуна.

Читайте також: З 29 лютого на дорогах з’явилися нові TruCAM: на яких ділянках патрульні вимірюватимуть швидкість

Батарея також повинна прогрітися, перш ніж зможе приймати заряд.

Новини України