Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 березня: хто зможе платити на 40% менше

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 березня: хто зможе платити на 40% менше

Електроенергія стала єдиною комунальною послугою, яка значно подорожчала від початку повномасштабної війни в Україні. Названо тариф, який діятиме у березні. Стало відомо, що деякі побутові споживачі зможуть платити за світло на 40% менше.

З 1 червня 2023 року електрику в Україні продають населенню за 2,64 гривні за кіловат. Громадяни ледве встигли звикнути до нових сум у платіжках, що зросли на сотні гривень. Однак виявилося, що підвищення вартості світла зовсім не кінцеве і цінова політика переглядатиметься найближчим часом.

Комунальники називають різні масштаби можливого подорожчання електроенергії. На думку деяких аналітиків, кіловат має коштувати втричі дорожче. Однак в уряді запевнили, що тарифікація залишиться незмінною як мінімум до завершення опалювального сезону.

Проте українці все одно можуть заощадити на комуналці. І не лише за допомогою енергоощадних ламп або різкого обмеження використання побутових приладів.

Як зменшити тариф на електрику на 40%

Зниження витрат на освітлення в будинку чи квартирі цілком реальне і без сильного «затягування поясів». Для цього просто потрібно поставити ціль, знайти час та змінити лічильник. Так, замість звичайного потрібно встановити тризонний.

Такий прилад враховує споживання електроенергії у три періоди. Він ділитиме добовий час на піковий, напівпіковий та нічний період. Отже, у «тиху годину» світло буде набагато дешевшим, ніж тоді, коли його активно використовують інші українці.

Тризонне диференціювання передбачає наступні ціни на кіловат-годину:

  • 150% тарифу — з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00 (максимальне навантаження на мережу) — 3,96 гривні;
  • 100% тарифу — з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00 (напівпіковий період) — 2,64 гривні;
  • 40% тарифу – з 23.00 до 7.00 – 1,05 гривні (нічний час).

Щоб здійснити заміну лічильника, необхідно звернутися з відповідною заявою до обленерго за місцем проживання. Прилад купується за особисті кошти побутового споживача, який також оплачує установку. Проте він досить швидко окупається.

Новини України