Подружжя з Полтавщини, їхня знайома та родичка збирали допомогу військовим РФ: що про це відомо

За інформацією: Суспільне Полтава.

Подружжя з Миргородського району. Фото: Сайт Полтавська обласна прокуратура

Подружжя з Миргородського району Полтавської області, їхня родичка з Києва та знайома з Криму збирали допомогу військовослужбовцям Російської Федерації. Їм передавали, зокрема, автомобілі та квадрокоптери.

Подружжя з Миргородського району під час перебування у Криму підтримало анексію півострову. 2015-го року на тимчасово окупованій території вони заснували благодійний фонд. Про це Суспільному повідомила речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук.

Після початку повномасштабного вторгнення подружжя допомагало російським військовослужбовцям. На своїх сторінках у соціальних мережах вони розміщували банківські рахунки для збору грошей. До роботи у фонді подружжя долучило знайому родичку з Криму та родичку з Києва, яка переїхала до півострову. Вони придбали та передали автомобілі, квадрокоптери, продукти харчування та засоби гігієни для армії РФ.

Речниця обласного управління СБУ Інна Усова, з кінця 2022-го року фонд зібрав понад 100 тисяч доларів на потреби російських військ, які воюють на Херсонському та Запорізькому напрямках. Гроші збирали від місцевих підприємців.

Жінка з Миргородського району, біля квадрокоптера, який купили для військових РФ. Фото: Полтавська обласна прокуратура

Директорка фонду отримала від представників Російської Федерації медаль. У соцмережі вона написала, що нагорода спільна і вона дуже любить РФ. Окрім того, жінка поширювала у соцмережі публікації, у яких возвеличувала російський військових.

За словами речниці обласної прокуратури Людмили Іващук, щодо подружжя та їхньої знайомої з Криму до суду направили обвинувальні акти. А родичці повідомили про підозру. Усіх оголосили у розшук, оскільки ті перебувають на тимчасово окупованій території України.

Жінка з Миргородського району біля автомобіля, який купили для військових РФ. Фото: Полтавська обласна прокуратура

Їм інкримінують колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору, вчинені за попередньою змовою групою людей, поширення матеріалів, в яких міститься виправдування представників збройних формувань РФ, вчинені повторно. Щонайбільше за це передбачено до 12 років позбавлення волі.

Новини України