Правильна обрізка дерев навесні збільшує їх урожайність і стимулює ріст

Правильна обрізка дерев навесні збільшує їх урожайність і стимулює ріст

Весна – один із найвідповідальніших періодів у догляді за деревами. Захистити плодові насадження від хвороб та шкідників допоможуть поради фахівців: Ще до розпускання бруньок обов’язковим заходом є агротехнічна та санітарна обрізка саду. Цю роботу на плодових і ягідних культурах треба проводити щорічно. Завдання агротехнічної обрізки – видалити старі, слабкі гілки і прорідити загущену крону. Правильна обрізка стимулює ріст рослин, збільшує врожайність та забезпечує красиве, пишне цвітіння. Обрізку необхідно завершити до того, як почнеться рух соку.

  • Першим кроком для надійного захисту дерев вважається весняна побілка. Вона захистить дерева не лише від сонячних опіків, а й від шкідників. Побілкою дерев треба займатися тоді, коли погода суха. Плодові дерева білять розчином гашеного вапна. Він дезінфікує, перешкоджає проникненню під кору хвороботворних мікроорганізмів і комах. Можна скористатися розчином такого складу: 2 кг гашеного вапна, 300 г мідного купоросу на 10 л води.

За температури повітря +7–8 ºС розпочинається розвиток комплексу шкідників саду (щитівки, попелиці, кліщі, медяниці, тощо), а за температури повітря +12–14 ºС настає період початку їх активної шкодочинності. У цей період активізуються збудники хвороб саду, розпочинається ріст мохів та лишайників. Для боротьби з мохом та лишайниками застосовують залізний чи мідний купорос, або їх суміші з розрахунку 300-400 г на 10 л води. Для підсилення дії препаратів рекомендується додавати в баковий розчин сечовину (карбамід) – 100 г на 10 л води. Такий захід буде спрямований також на знищення збудників парші та борошнистої роси. Цей метод рекомендований для застосування не тільки в промислових садах, а й на присадибних дачних ділянках.

  • У фазу «зеленого конусу» – друге обприскування саду, рекомендується застосування препаратів у вигляді бакових сумішей з фунгіцидів та інсектицидів, що дозволяє зменшити кількість обробок. 

Третє обприскування – у фазу «рожевого бутону» як проти шкідників, так і проти хвороб проводять на початку розпускання бруньок одним із дозволених препаратів відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

  • Четверте обприскування саду проводиться баковими сумішами відразу після закінчення цвітіння. Також в цей період на штамби яблуні накладають ловчі пояси, світлові, харчові й феромонові пастки проти яблуневої плодожерки.

Боротьба зі шкідниками і хворобами саду залежить від своєчасного та правильного застосування хімічних і біологічних засобів захисту рослин. Треба враховувати ступінь зараженості дерев шкідниками і хворобами та економічний поріг їх шкідливості. Не варто застосовувати хімічні засоби про всяк випадок.Від того, наскільки правильно ви проведете весняну обробку саду, залежить, чи буде у вас урожай. Але і тут головне не перестаратися, а знати міру. Якщо ви все зробите правильно, то ваш сад буде надовго захищений від шкідливих організмів, а дерева порадують соковитими стиглими плодами.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано — Франківській області 

Новини України