Прикордоннику з Чернігівщини, який перейшов на бік Росії, ДБР повідомило про підозру у державній зраді

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: ДБР

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді прикордоннику з Чернігівщини, який перейшов на бік Росії та брав участь у пропагандистських шоу росіян.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань на своєму офіційному сайті.

Раніше Суспільне повідомляло, що цим прикордонником є майор чернігівського 105-го прикордонного загону імені Володимира Великого Олександр Кияшко. Тоді речниця прикордонного загону Галина Шеховцова розповіла, що службу прикордонника призупинили, а його оголосили в розшук.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2023 року в Інтернеті поширилося відео сюжету пропагандистського телеканалу "Россия-1", в якому йшлося про те, що нібито "майор-зв’язківець", який володіє "секретною інформацією", перейшов на бік РФ.

ДБР у взаємодії з СБУ та внутрішньою безпекою прикордонників розслідували кримінальне провадження за цим фактом та встановили, що прикордонник під час щорічної відпустки виїхав за межі України до Німеччини начебто для відвідування дружини та дитини. З відпустки він не повернувся, натомість виїхав на територію РФ. Там майор дав інтерв’ю у програмі "Вєсті", назвавши дії української влади щодо захисту країни від збройної агресії РФ – "терористичними".

"Цими діями зрадник надав безпосередню допомогу представникам російської федерації у створенні умов для виправдування збройної агресії РФ проти України", — йдеться у повідомленні.

Кияшку повідомили про підозру у державній зраді та дезертирстві (ч. 2 ст. 111, ч. 4 ст. 408 та ч. 4 ст. 410 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді до довічного ув’язнення.

За інформацією правоохоронців, наразі вживаються заходи щодо оголошення прикордонника у розшук та звернення до суду із клопотанням про спеціальне досудове розслідування.

Новини України