Пропозиція президента Макрона «направити війська в Україну»: у Франції дали пояснення

Пропозиція президента Макрона "направити війська в Україну": у Франції дали пояснення

Про це повідомив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне. Водночас за його словами, Париж «повинен розглянути нові дії на підтримку України», передає інтернет-видання 24tv.ua.

Він уточнив, що ці дії повинні відповідати дуже конкретним потребам. Мова про розмінування, кіберзахист, виробництво зброї на місці, на українській території.

Водночас французький міністр зауважив, що «деякі з цих дій можуть потребувати присутності на українській території, не переходячи при цьому межу бойових дій».

«Нічого не можна виключати. Це було і залишається сьогодні позицією президента Республіки», – наголосив Сежурне.

Що відомо про заяву Макрона

    • Президент Франції Еммануель Макрон під час спілкування зі журналістами 26 лютого заявив, що не виключає імовірності відправлення військових НАТО в Україну.
    • І попри те, що наразі це питання поки не узгоджено між союзниками, Макрон акцентував на важливості перемоги України для європейської безпеки та стабільності.
    • Цю дискусію у НАТО підтвердив і словацький прем’єр Роберт Фіцо. За його словами, окремі країни-члени допускають можливість присутності військ Альянсу на території після укладення двосторонньої угоди між ними та Україною.
    • Водночас Польща не розглядає імовірності відправлення своїх військових в Україну. Ба більше, і між іншими країнами НАТО немає консенсусу.
Новини України