Темпи зростання продажів електромобілів сповільнилися

Темпи зростання продажів електромобілів сповільнилися

Фото: Unsplash У світі сповільнилося зростання темпів продажу електрокарів

Глобальні продажі повністю електричних і гібридних автомобілів (PHEV) зросли на 31% у 2023 році порівняно з 60% зростанням у 2022 році.

Темпи зростання продажів електромобілів у 2023 році сповільнилися у порівнянні з 2022-м. Про це свідчать дані дослідницької компанії Rho Motion, пише Reuters.

Глобальні продажі повністю електричних і гібридних автомобілів (PHEV) зросли на 31% у 2023 році порівняно з 60% зростанням у 2022 році, але менеджер з обробки даних Rho Motion Чарльз Лестер вважає, що це прогнозований результат.

Лестер зауважив, що глобальні продажі електромобілів минулого року в основному відповідали прогнозу Rho Motion на 30%, а в 2024 році фірма прогнозує глобальне зростання продажів електромобілів на 25-30%.

Rho Motion повідомляє, що в грудні минулого року продажі досягли місячного рекорду в 1,5 мільйона одиниць.

Повністю електричні або акумуляторні електричні транспортні засоби (BEV) становили 9,5 мільйонів з 13,6 мільйонів EV, проданих у світі в 2023 році, решта припадає на PHEV.

Продажі BEV  на 50% у США та Канаді та зросли на 27% та 15% у Європі та Китаї відповідно. Rho Motion заявив, що лише 8% продажів BEV в Європі припадало на сегмент невеликих автомобілів, хоча прогнозуються зміни з появою менших моделей, наприклад Citroen eC3 від Stellantis, який має надійти в продаж цього року.

Зазначається, що після багатьох років прискорення зростання деякі автовиробники побоюються, що тепер продажі електромобілів у Європі та інших країнах можуть сповільнитися: водії чекають кращих, менших і дешевших моделей, які появу яких прогнозують через два-три роки.

В Україні також зріс попит на електромобілі. Зпочатку року попит на нові автомобілі в Україні зріс на 60%, а на вживані авто — на 40%.

Джерело

Новини України