В Одеській обласній лікарні помер учень 3-го класу з Рені, якому медики констатували пневмонію та дихальну недостатність

В Одеській обласній лікарні помер дев’ятирічний хлопчик із міста Рені. Про це повідомила низка інформаційних джерел. Власний кореспондент «Бессарабії INFORM» у місті Рені спробував з’ясувати подробиці цього трагічного випадку.

З власних джерел стало відомо, що померла дитина – учень 3-А класу Ренійської опорної школи (ліцею №1). Спочатку школяру поставили діагноз «ГРВІ»: головними симптомами захворювання були висока температура тіла (до 40 градусів) та кашель. Проте хлопчику призначили курс лікування в домашньому режимі.

Згодом стан дитини лише погіршився, і ренійські медики констатували пневмонію та дихальну недостатність. В результаті було вирішено доставити хворого реанімобілем до Одеси (відразу виникає питання: навіщо треба було їхати 300 кілометрів до обласного центру, якщо на відстані 70 кілометрів знаходиться Ізмаїл, де медичне обладнання та кваліфікація лікарів цілком дозволяють проводити лікування у подібних випадках).

Але сталося, як сталося: в Одеській обласній лікарні дитині стало значно гірше, і врятувати її не вдалося.

Журналісти спробували отримати відповідний коментар медичного директора Ренійської центральної міської лікарні Лариси Георгіу, але Лариса Михайлівна відхилила кілька наших дзвінків. Тим часом інші керівні працівники ЦМЛ розповіли, що батьки хлопчика звернулися до медиків, коли той уже був у тяжкому стані. Дитину госпіталізували до дитячого відділення Ренійської лікарні та надали всю необхідну допомогу. Але оскільки діагноз залишався до кінця не зрозумілим, ренійські лікарі проконсультувалися з одеськими колегами. Саме на рівні Одеської обласної лікарні було ухвалено рішення доставити хлопчика до медичного закладу обласного центру. Подальше читачеві вже відомо…

Зазначимо, що станом на 29 лютого ще не було зрозуміло, від якого саме захворювання померла дитина. Наш співрозмовник повідомив, що досі немає офіційної інформації щодо цього питання. Водночас стало відомо, що за фактом смерті хлопчика призначено службове розслідування. Які служби його проводитимуть і в які терміни, наше джерело не уточнило. Тим не менш, працівник ЦМЛ додав, що перевірці підлягають професійні дії як ренійських медиків, так і одеських. Про ступінь персональної вини чи невинуватості конкретних фахівців можна буде говорити лише на основі офіційних висновків розслідування.

Джерело

Новини України