Баланс ринку праці: як на нього впливає війна, сезонність та інтернет-торгівля?

Баланс ринку праці: як на нього впливає війна, сезонність та інтернет-торгівля?

Повномасштабні військові дії на території України мають багато наслідків, один із яких – втрата доходів працездатних українців частково чи повністю. У зв’язку з цим у Польщі сучасний ринок праці зазнав змін, що торкнулися як працівників, так і роботодавців. Українці завжди були найбільшою групою іноземців, що наповнюють польський ринок праці. Міністр соцполітики Польщі Марлена Мальонг вважає: «Українці, що працюють в нашій країні, доповнюють польський ринок праці. Вони сплачують соціальні внески та податки».

Зміни на ринку праці: сезон має значення

Наразі баланс попиту та пропозицій у сфері працевлаштування змінився. У грудні кількість охочих працевлаштуватись у Польщі була великою. Це пов’язують із початком опалювального сезону, який був під питанням, тому значна частина працездатного населення прагнула працевлаштуватися в Польщі.

Сьогодні попит зменшився. Наступний пік активності очікується у квітні, коли з’являться пропозиції, що пов’язані з працею в аграрній сфері. В яких галузях потреба в людях найбільша? Фактично, в усіх – машинобудуванні, на складах (промислових і продуктових) тощо.

Як гендерний баланс формує ринок праці для українців?

З початком війни багато чоловіків повернулися в Україну, що призвело до зміни співвідношення кількості жінок і чоловіків, що працюють. Польща традиційно пропонує багато вакансій у галузі логістики й електронної комерції: інтернет-магазини, склади. Особливо актуальні вакансії перед різдвяними святами: є багато пропозицій щодо пакування та сортування товарів. Ці вакансії добре підходять для жінок із таких причин:

 • потрібна точність та увага до деталей, організованість, відповідальність;
 • відсутність значних фізичних навантажень.

У 2023 році приблизно 79% українських працівників у Польщі – це жінки та лише 20% – чоловіки. Це відповідним чином формує ринок праці.

Електронна комерція: робота у сфері інтернет-замовлень

Роботи на складах інтернет-магазинів переживають бурхливе зростання. Обмеження пов’язані з COVID 19, війна в Україні та бажання зекономити роблять галузь електронної комерції однією із найактивніших. Люди вважають за краще замовити гаджет або подарунок онлайн, ніж їхати в супермаркет і стояти в чергах.

Праця на складах інтернет-магазинів – особливості

Польські працедавці постійно потребують робітників із пакування та сортування товарів. Робота на складах дає стабільне працевлаштування, працю в чистому сухому та теплому приміщенні. Але треба враховувати, що це динамічний труд. Пакувальник має працювати швидко, постійно перебувати в русі та дотримуватися правил безпеки. Робота передбачає навантаження на ноги та потребує навичок у:

 • сортуванні товарів за кольором, розміром, вагою тощо;
 • зборі замовлень із полиць сканером;
 • пакуванні в картонні коробки;
 • перевірці пакувальних матеріалів;
 • контролі якості;
 • виявленні дефектів;
 • наклеюванні етикеток;
 • зніманні магнітних затискачів з одягу;
 • підготовці товарів до продажу.

Потрібно перевіряти наявність товарів, завантажувати їх на палети, швидко орієнтуватися на складі, мати гарну зорову пам’ять, аби швидко знаходити необхідну групу товарів. Посада передбачає високий рівень організованості та хорошу фізичну форму.

Треба бути готовим до того, що кількість кроків за день може складати декілька кілометрів. Але праця в Польщі дає змогу отримувати більший дохід, ніж в Україні. А специфіка роботи компенсується додатковими доплатами, преміями та відчуттям стабільності.

Grupa Progres допоможе вам з пошуком безплатних вакансій. Ми ознайомимо вас з потенційними умовами праці та проконсультуємо з питань працевлаштування. Будь ласка, відправте своє резюме на ел. скриньку [email protected] Також ми підготували анкету для людей, які на даний час знаходяться у Польщі. У ній можна залишити свої контактні дані, а також ваше поточне місце проживання у Польщі.

Надсилайте резюме або ж заповнюйте анкету:https://www.interankiety.pl/f/WwNVgxgw

Новини України