«Будуємо краще, ніж було!»: на Житомирщині триває відновлення шкіл, постраждалих внаслідок війни в межах програми ПРООН

1 березня за дорученням начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка його заступник Юрій Денисовець спільно з начальником Коростенської РВА Олегом Рябим та Коростенським міським головою Володимиром Москаленком взяв участь у заході з нагоди завершення відновлювальних робіт у 3-х школах міста Коростеня у рамках проєкту «ECHO4SCHOOLS-UA: Build Back Better», який реалізується ПРООН у тісній співпраці з Житомирською обласною військовою адміністрацією.

Так, у ліцеї №5 відремонтовано 12 навчальних класів, частково замінено вікна. У ліцеї №7 також відремонтовано дах, замінено 20 вікон, підлогу в коридорах та проведено оздоблення фасаду, стін школи. У ліцеї №9 крім часткової заміни вікон, завершено заміну підлоги на поверхах школи, проведено ремонти кабінетів.

Крім ремонтних робіт заклади отримали нові навчальні меблі.

Загалом майже 40 млн грн. спрямовано на відновлення інфраструктури закладів Коростенського району. А отже, майже 2 тис дітей отримають можливість навчатися в оновленому освітньому просторі.

Відео дня

Наразі завершено роботи з відновлення 9 закладів освіти Житомирщини, вартість робіт становить більше 100 млн грн.

Проєкт розпочався у листопаді 2022 року. Загалом у межах проєкту 31 заклад освіти області, який постраждав від російської агресії, отримає оновлене освітнє середовище.

Найближчим часом очікується завершення робіт ще на двох об’єктах у місті Малині.

Довідково. Проєкт «ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих від війни регіонах», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ПРООН, націлений на підтримку національного уряду та місцевих громад у зменшенні соціальних та економічних наслідків війни, що триває, а також на прискорення процесу відбудови шляхом відновлення та переоснащення пошкоджених приміщень навчальних закладів (зокрема, середніх шкіл).

На основі «Плану швидкого відновлення України – школи» ПРООН проводить легкі та середні ремонтні роботи в середніх навчальних закладах з рівнем пошкоджень 60% або менше. Проєкти передбачають заміну вікон, дверей, ремонти дахів, класів та інших приміщень, підвищення енергоефективності будівель шкіл.

Джерело

Новини України