Другий етап інвентаризації у Чернівцях: який район обстежать та навіщо це роблять

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Суспільне Чернівці

У Чернівцях планують обстежити орієнтовно 2 тисяч гектарів земель у колишньому Шевченківському районі. Так зможуть виявити землі, якими користувалися без документів, а також сформувати ділянки з конкретним призначенням. Попередньо це вартуватиме 7 мільйонів гривень.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор міського Департаменту урбаністики Андрій Тимофійчук.

"Можливо, це не буде весь колишній Шевченківський район, але охопимо найбільш привабливу для комерції, індивідуального чи багатоквартирного будівництва частину", – каже Тимофійчук.

Попередньо інвентаризація вартуватиме 7 мільйонів гривень. Щоб її провести, оголосили тендер. За умовами договору, фірма-переможець має завершити роботи до кінця року.

Навіщо проводять інвентаризацію

Під час інвентаризації будуть моніторити не конкретні земельні ділянки, а територію району загалом. У межах території визначатимуть, які ділянки потрібно сформувати та яким має бути їхнє призначення.

"Це можуть бути комерційні об’єкти, парки та сквери. Також дитячі майданчики – для цього будемо формувати ділянки саме з таким цільовим призначення, щоб запобігти їхній забудові", – каже Тимофійчук.

Крім цього, зможуть виявити землі, якими користувалися без документів – через це до бюджету міста не надходили гроші з оренди ділянок та сплати земельного податку.

"Це прямі збитки або недоотримання до бюджету. Попередня інвентаризація показала, що це сума у межах 80 мільйонів гривень. Також завдяки інвентаризації ми оцифруємо зовнішні мережі міста для роботи комунальних підприємств та сформуємо земельні ділянки у базах Держгеокадастру".

За словами Тимофійчука, під час інвентаризації фахівці мають врахувати норму земельного кодексу, згідно з якою щонайбільше 10 соток землі у межах міста мають зберігатися для індивідуального житлового будівництва.

"Людина не втратить свою земельну ділянку, якщо має право її оформити. Але слід вже звертатися, виготовляти проєктну документацію й подавати її на розгляд сесії міської ради", – каже Тимофійчук.Що відомо про інвентаризацію у Чернівцях

Торік у Чернівцях провели інвентаризацію на території колишнього Першотравневого району та у частині мікрорайону "Садгора". Так виявили понад тисячу необлікованих ділянок.

За результатами інвентаризації 32% земельних ділянок сформували під житлову забудову. Також:

  • 31% земель під рекреацію;
  • 19% під громадську забудову та комерцію;
  • 4% на промисловість;
  • 14% – інші землі.

Інвентаризацію проводила хмельницька компанія “Подільський земельний центр”, яка виграла тендер. Це вартувало 7 мільйонів гривень.

Читати ще

Читати ще Додаткові 70 млн грн до бюджету чи «кіт в мішку»: що про інвентаризацію земель кажуть у міськраді Чернівців та депутати

Читати ще У Чернівцях під час інвентаризації виявили понад тисячу необлікованих земельних ділянок: що з ними робитимуть

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини України