Колишнього нардепа з Харківщини судитимуть за державну зраду

Справу Євгена Мураєва передали до суду.

Євгену Мураєву загрожує 15 років тюрми.

Співробітники Служби безпеки України завершили досудове розслідування щодо колишнього нардепа з Харківщини, керівника забороненої в Україні партії «Наші» Євгена Мураєва. Обвинувальний акт передали до суду.

За даними слідства, Мураєв причетний до підривної діяльності на користь Росії. Він використовував підконтрольний йому телеканал «Наш» для того, щоб поширювати російську пропаганду в Україні.

«Мураєв задіяв власний медіаресурс для подачі викривленої інформації про внутрішню ситуацію в нашій державі. Таким чином він сприяв агресору у численних спробах дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні напередодні повномасштабного вторгнення рф», — повідомили у СБУ.

Через поширення російської пропаганди на початку лютого 2022 року Рада національної безпеки та оборони України наклала санкції на телеканал Мураєва. Він також поширював пропаганду на YouTube, говорив, що в Україні триває нібито «культурна війна та переслідуються інакомислячі», висловлював ідеї, які дискредитували незалежність України, не підтримував євроінтеграцію України. Експертиза підтвердила факти антиукраїнської діяльності Мураєва.

«Також екснардеп переконував свою аудиторію у помилковості та недоцільності теперішнього зовнішнього та внутрішнього політичного курсу України, орієнтованого на євроінтеграцію та вступ до НАТО. Зазначені публікації та відеозаписи активно «розганялися» пропагандистами в соцмережах та були доступними необмеженій кількості користувачів. Такими діями обвинувачений надав допомогу представникам рф у проведенні підривної діяльності проти України в інформаційній сфері. Згідно з висновком комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи, його виступи та інтерв’ю завдають шкоди інформаційній безпеці України та є формою підривної діяльності проти держави Україна, сприяють рф», — розповіли в Офісі генерального прокурора України.

Обвинувальний акт щодо Мураєва склали за ⁠ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ⁠ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають до 15 років ув’язнення та конфіскацію майна.

Нагадаємо, восени 2022 року СБУ провела обшуки за місцями проживання та в офісах Мураєва, були знайдені російські рублі, зброя, а також комп’ютерна техніка і мобільні телефони з доказами незаконних дій.

Євген Мураєв був депутатом Харківської обласної ради та депутатом ВР двох скликань. Він родом із міста Зміїв на Харківщині. Входив до «Опозиційного блоку», був лідером забороненої партії проросійської партії «Наші». На початку повномасштабного вторгнення Мураєва називали одним з імовірних кандидатів на посаду «гауляйтера України» у тому разі, якщо росіянам вдалося б захопити Київ. У 2022 році, під час війни, Мураєв разом із дружиною проживав в австрійській столиці.

Джерело

Новини України