На Лимано-Куп’янському напрямку — понад 100 тисяч військових РФ, кожен третій підрозділ — штурмовий — Синєгубов

Боєць підрозділу «Хартія». Фото: ХАРТІЯ/Telegram

На Лимано-Куп'янському напрямку РФ зосередила понад 100 тисяч військових. Близько 40 тисяч з них бере участь у штурмових діях.

"Війська РФ деморалізовані"

Інші військові РФ, які перебувають на Лимано-Куп'янському напрямку — це сили логістики та забезпечення, розповів журналістам очільник ОВА Олег Синєгубов 5 березня.

Олег Синєгубов. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

"Штурмові підрозділи стираються майже до нуля: після того ворог має відновлювати ті сили, які вони втратили, проводячи безуспішні наступальні дії. Кожна третя рота або взвод — це саме штурмовий взвод їхній. Навчені або ні — наші військові характеризують їхній стан як деморалізований. За перехопленнями вони заявляють, що їх змушують йти на забій", — сказав Синєгубов.

Загороджувальні загони для окупантів

За його інформацією, поблизу Синьківки та Табаївки росіяни виставляють загороджувальні загони.

"Їм щодня важче і важче примушувати свої війська йти у наступ. Кількість тих, хто відмовляється і біжить з поля бою — їх все більше і більше. Недооцінювати їх не можна. Тому ми готуємось до будь-яких проявів наступів, активізацій дій", — розказує очільник ОВА.

Ситуація поблизу Табаївки

У селі Табаївці російських військових немає, каже Олег Синєгубов.

"Не дуже коректно коментувати, чи захопили Табаївку, чи ні: скоріш за все, мова йде не про населений пункт, а про територію, висоту. Навіть якщо ми кажемо, щоб наші війська розташувалися на території Табаївки, то це навіть логістично і територіально невигідна позиція, оскільки вона знаходиться в низині. Краще бути трохи відтягнутим від неї, але стояти на висоті. Тут вже будуть військові ухвалювати рішення", — говорить начальник обладміністрації.

Речі, які лишили росіяни, село Довгеньке, Ізюмський район, Харківщина, 18 квітня 2023 року. Фото ілюстративне: Ганна Цьомик/Суспільне Харків

Позиції українських військових поблизу Табаївки росіяни постійно атакують, зазначив Синєгубов.

"Вони намагаються штурмувати, щоб відновити свої позиції. По жодному з напрямків успіхів не мають. Мова йде, щоб відсунути їх ще далі. Зайняти ту висоту, де вони наразі перебувають. Це — плани наших військових", — розказує він.

РФ модернізовує керовані авіабомби

За словами Олега Синєгубова, росіяни активніше почали використовувати керовані авіабомби та удосконалюють їх.

Залишки керованої авіабомби, яку знайшли на Харківщині. Фото: ДСНС України

"Ще 10 місяців тому ми не фіксували такого активного використання КАБів. Крім того, ворог цей вид боєприпасів удосконалює: раніше вони просто кустарним методом приварювали туди крила. Після того ці крила стали вже рухомими. Зараз вони оснастили бойову частину касетними боєприпасами", — сказав голова ОВА.

Новини України