Неподалік Харкова перевірять воду та нафтобази

Перевірку вирішили зробити через витік палива з нафтобази у Харкові.

У Безлюдівській громаді обстежать нафтобази та об’єкти централізованого і нецентралізованого водопостачання.

Через три тижні після пожежі на нафтобазі у Немишлянському районі Харкова у Безлюдівській сільраді пройшла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Йшлося про небезпеку потрапляння нафтопродуктів до річок Немишля, Харків, Лопань та Уди.

Як пояснили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Харківській області, зона водозбірного басейну річки Уди знаходиться на території Безлюдівської та Височанської громад Харківського району. Нафта з Харкова могла потрапити до об’єктів централізованого і нецентралізованого водопостачання. Нагадаємо, нафтові плями були помічені на водних об’єктах у Жихорі у середині лютого.

Тому на засіданні комісії ТЕБ вирішили створити комісію, яка перевірить нафтобази, місця зберігання скрапленого газу, хімічно небезпечні об’єкти та об’єкти централізованого і нецентралізованого водопостачання. Також у громаді визначать ділянки можливого забруднення підземних і поверхневих вод, де протікає річка Уди.

Джерела нецентралізованого водопостачання — колодязі та каптажі — будуть систематично очищати та дезінфікувати. Очищення стосуватиметься тих джерел, які знаходяться на ділянках потенційного забруднення.

Підприємства обіцяють забезпечити достатньою кількістю запасів реагентів та інших засобів для очищення питної води, якість питної води обіцяють контролювати.

«Забезпечити контроль якості питної води централізованого та нецентралізованого водопостачання за вмістом нафтопродуктів відповідно до вимог Державних санітарних правил і нормам», — зазначили у ГУ Держпродспоживслужби.

Як писав UA-NEWS.in.ua, Росія вдарила «шахедами» по Немишлянському району Харкова пізно увечері 9 лютого. Було влучання у нафтобазу, стався витік палива та пожежа у приватному секторі. Загинули семеро людей, троє отримали поранення. Із резервуарів нафтобази витекли щонайменше 4000 тонн паливних матеріалів. 

Через витік палива забруднені кілька річок. Неподалік Харкова екологи виявили велику нафтову пляму. У річках Харківщини блокують поширення нафти. У Харкові у питній воді виявили нафтопродукти.

Джерело

Новини України