П’ятенко: Україна буде налаштована здобути путівку на Євро-2025

П’ятенко: Україна буде налаштована здобути путівку на Євро-2025

Владимир Пятенко, фото — uaf.ua

Головний тренер жіночої збірної України Володимир Пятенко прокоментував майбутні матчі відбору чемпіонату Європи-2025.

“Українки потрапили в приблизно рівну за складом учасниць групу. Тому когось важко назвати фаворитом. Ті ж хорватки претендували на вихід до Ліги А, проте двічі розгромно програли норвежкам. Футболістки з Косова підвищилися в класі з Ліги С, випередивши болгарок, але саме цю збірну зовсім недавно двічі впевнено обіграли мої підопічні. Що ж до футболісток Уельсу, то вони вибули з Ліги А, але ціла група гравчинь задіяна в престижному чемпіонаті Англії”.

“І хоча детальне вивчення сильних і слабких місць конкуренток ще попереду, проте вже зараз можу сказати, що українки будуть налаштовані завоювати право виступати у фінальній частині Євро”.

“Оскільки два перші тури відбудуться вже на початку квітня, то плануємо зібратися для підготовки наприкінці березня. Де саме — залежатиме від календаря”.

Збірна України зіграє з командами Уельсу, Хорватії та Косова в груповому раунді Дивізіону B Ліги націй, який буде частиною кваліфікації на Євро-2025. Матчі групової стадії відбору відбудуться з квітня до липня 2024 року, перші тури заплановані на 3-9 квітня.

Команди, які займуть перші місця в чотирьох групах Ліги B, а також дві найкращі команди з других місць зустрінуться з двома іншими командами, що займуть другі місця, і тими, хто фінішує третіми. Відповідно, синьо-жовтим для кращого посіву бажано займати перше чи друге місце у квартеті. Завдання мінімум — не стати останніми в групі.

Шість команд, які подолають згаданий бар’єр плей-оф, зіграють у фінальній стадії відбору проти суперниць, які пройдуть шляхом A та шляху C. Сімка найсильніших у підсумку вийде на ЧЄ-2025. Два раунди плей-оф відбудуться у жовтні — грудні 2024 року.

Джерело

Новини України