Президент Чехії, коментуючи відправку військ в Україну, запропонував »не обмежувати себе»

Президент Чехії, коментуючи відправку військ в Україну, запропонував ''не обмежувати себе''

Президент Чехії Петр Павел виступив за продовження дискусії про можливу присутність західних військ в Україні і вважає, що Європа не має обмежувати свої можливості для її підтримки у війні проти Росії.

Джерело: на пресконференції з президентом Франції Емманюелем Макроном, повідомляють Novinky та «Європейська правда»

Деталі: Павел закликав до розширення форм допомоги, включаючи можливу присутність іноземних військ в Україні.

За його словами, йдеться не про відправку бойових підрозділів, а про форми допомоги і «небойову участь».

«Я за те, щоб шукати нові шляхи, включаючи продовження дискусії про можливу присутність в Україні. Давайте не обмежувати себе там, де ми не повинні», – сказав чеський президент, додавши, що Європа повинна відігравати більшу роль у стримуванні Росії.

Павел вважає, що немає різниці, чи будуть українські солдати, наприклад, проходити підготовку із західними інструкторами за кордоном або безпосередньо в Україні.

«Україна, хоча й зазнала нападу, все ще залишається суверенною країною», – сказав він, нагадавши, що можлива навчальна місія не є порушенням будь-яких міжнародних правил.

«Ми самі вирішуємо, яку форму допомоги ми виберемо», – додав Павел.

Нагадаємо: Макрон минулого тижня заявив, що «не можна виключати» ймовірного відправлення західних військ в Україну. Згодом він додав, що його резонансні слова були ретельно продумані.

Водночас заяви французького президента викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська.

У той час як більшість країн НАТО виключили відправку військ в Україну – в тому числі такі великі гравці, як Німеччина, Британія і США – міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що він вдячний за дебати, які ініціював Макрон.

Москва гнівно відреагувала на висловлювання Макрона, попередивши, що розгортання західних військ в Україні неминуче призведе до конфлікту між Росією і НАТО.

Новини України