В Україні вирішили масово звільнити чиновників: Шмигаль зробив заяву про скорочення

В Україні вирішили масово звільнити чиновників: Шмигаль зробив заяву про скорочення

В Україні заплановано масове звільнення чиновників. Глава уряду Денис Шмигаль зробив заяву про намір скоротити кількість міністерств.

Шмигаль зазначив, що Кабмін працює над створенням Центру уряду. Він уточнив, що міністерств в Україні має залишитись не більше 15-16. Вже йде робота у цьому напрямі. У 2024 році вже прибрали 20 тисяч вакансій у державній сфері.

«Хочемо скоротити кількість міністерств на третину, скоротити кількість державних службовців», – повідомив прем’єр-міністр.

За словами Дениса Шмигаля, у відомствах має бути невелика кількість кваліфікованих та досвідчених спеціалістів. На них буде покладено завдання формувати державну політику. Майбутній Центр уряду надаватиме відповідні, підтримку, зокрема юридичну, швидко та якісно готувати документи, які потрібні міністерствам.

Глава уряду також повідомив, що Міністерство ветеранів працюватиме у період війни, а також після її завершення. Це має бути готельне відомство чи «потужна частина» соціальної політики в Україні. Зараз це питання залишається дискусійним.

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади України працювало 169 тисяч осіб. Торік їхня фактична чисельність зменшилася на 6,8 тисячі.

Новини України