Коли почнеться Великий піст за новим календарем: про що важливо не забути

Коли почнеться Великий піст за новим календарем: про що важливо не забути

Коли почнеться Великий піст за новим календарем: про що важливо не забути

Піст перед Великоднем — один із найважливіших у православних вірян, який присвячують духовному очищенню. Дати посту залежать від Великодня, тому щороку змінюються.

Великий піст — головний період утримання у християн. У цей час вірянам не можна харчуватися скоромною їжею, слід відмовитися від розваг, шкідливих звичок. Але це далеко не головне, пише УНІАН.

Говіння під час посту — це підготовка до Великодня, очищення перед головним святом. І насамперед людина має очиститися духовно, змінити своє життя на краще — переглянути своє ставлення до оточуючих, світогляд і сприйняття цінностей. Тому основний наголос під час Великого посту потрібно робити якраз на чистоту своїх думок і справ, а обмеження в їжі — це лише допоміжна частина.

Дати початку і закінчення Великого посту змінюються щороку, оскільки залежать від дати Великодня. Починається піст рівно за 7 тижнів до свята Великодня і триває 48 днів — до суботи перед Христовим Воскресінням.

У 2024 році Великий піст розпочнеться 18 березня, а закінчиться 4 травня.

Весь піст ділиться на:

святу Чотиридесятницю (це 5 седмиць (тижнів) +5 днів); Лазареву суботу; Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя); Страсну седмицю (тиждень) перед Великоднем (6 днів).

Кожен із семи тижнів наповнений особливим духовним змістом.

Які правила Великого посту

Під час посту перед Великоднем важливо дотримуватися низки правил. Вони допомагають очиститися не тільки фізично, а й духовно:

більше молитися, читати Святе Письмо; частіше відвідувати храм; каятися; стежити за своїми думками і вчинками — не хвалитися, не заздрити, не засуджувати.

Новини України