Куполи Remar S.O.S залишаться на Соборній площі Чернівців до травня – Клічук

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Суспільне Чернівці

Куполи благодійної організації Remar S.O.S залишаться на Соборній площі Чернівців до травня. Рішення про їх демонтаж з площі відтермінували. Водночас розглядають можливість, щоб організація надавала свої послуги в одному з комунальних приміщень.

Про це на пресконференції 7 березня розповів міський голова Роман Клічук.

Раніше міський голова повідомив, що у квітні в організації завершується контракт й купола з площі мають демонтувати.

Водночас під час перемовин 6 березня вирішили залишити їх на місці до травня, оскільки організація розширює перелік послуг. Зокрема, планують надавати медичне обслуговування та працювати з дітьми, повідомили на сайті міськради.

"З цього місяця вони запустять нові програми, спрямовані на вимушених переселенців, соціально незахищених людей та дітей. З травня прийматимемо рішення. Якщо бачитимемо, що організація допомагає нам вирішувати соціальні проблеми та ефективно працює саме на Соборній площі, то куполи залишать", – каже Клічук.

Водночас у міськраді також розглядають можливість, щоб організація надавала свої послуги у приміщенні, а не в куполах. За словами Клічука, благодійна організація наразі не зверталася до міськради щодо пошуку приміщення.

Що відомо про Remar S.O.S у Чернівцях

Іспанська благодійна організація Remar S.O.S від початку повномасштабного вторгнення працює у Чернівцях. У куполі на Соборній площі представники організації готують безплатні сніданки та обіди для вимушених переселенців, літніх людей, сімей з дітьми та безхатченків.

Якщо на початку повномасштабної війни готували 2 тисячі порцій в день, то наразі 500, розповів Суспільному директор організації "Remar Ukraine" Ісраель Гальвес.

"Я отримую багато коментарів від місцевих, що їм не дуже подобається, що ми працюємо на площі. Але гадаю, вони просто не знають та не розуміють, чому ми це робимо. Дуже просто сказати, що нам не треба ці послуги в центрі міста, але люди, які сюди приходять, думають інакше", – каже Гальвес.

Гальвес розповідав, якщо згорнути купол й припинити надавати послуги, то за потреби знову встановити купол й відновити роботу буде "практично неможливо".

У Чернівцях Гальвес зареєстрував благодійний фонд "Remar Ukraine". Так продовжує роботу над соціальними проєктами як українська організація – планує працювати тут й після завершення війни. Невдовзі планують облаштувати біля купола місце, де надаватимуть людям домедичну допомогу, а за потреби – спрямовуватимуть їх до лікарні.

Читати ще

Читати ще Купол Remar S.O.S планують прибрати з Соборної площі Чернівців у квітні: що кажуть у благодійній організації

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини України