Міський голова Чернівців розповів, яким може бути економічно обґрунтований тариф в тролейбусах і що він змінює

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

У Чернівцях планують затвердити новий тариф на проїзд у тролейбусах. Тариф, який діє наразі, – не є економічно обґрунтованим.

Про це на пресконференції 7 березня розповів міський голова Роман Клічук.

Чи розрахували новий тариф

Зараз тариф на проїзд у тролейбусах становить 12 гривень 25 копійок. Його затвердили у жовтні 2022 року. Спочатку вартість для пасажирів становила 10 гривень, а 2 гривні 25 копійок відшкодовували з міського бюджету. У березні вартість проїзд підвищили до 12 гривень, а 25 копійок компенсують з бюджету.

Через зростання вартості електроенергії, пального та запчастин тариф у 12 гривень 25 копійок не є економічно обґрунтованим.

За словами Клічука, у тролейбусному управлінні завершують розрахунок економічно обґрунтованого тарифу. Попередньо він становитиме понад 13 гривень 50 копійок. Коли новий тариф перевірять у фінансовому управлінні, його розглянуть на засіданні виконкому.

"На людей це ніяк не вплине. Вони й далі сплачуватимуть 12 гривень за проїзд", – каже Клічук.

За словами Клічука, різницю між новим тарифом та сумою, яку сплачують за проїзд пасажири, відшкодовуватимуть з міського бюджету.

Що відомо про вартість проїзду у тролейбусах

З березня вартість проїзду у тролейбусах Чернівців становить 12 гривень. Для студентів одна поїздка вартує 6 гривень. Рішення про підвищення вартості проїзду 27 лютого підтримали 13 членів виконавчого комітету, проти не голосував ніхто.

Зараз з міського бюджету через економічно необґрунтований тариф відшкодовують 25 копійок.

"Тариф може змінюватися впродовж місяця чи кварталу. Це не означає, що ми його підвищуємо чи знижуємо постійно. Все залежить від того, наскільки це критично для підприємства. Якщо відбувається здорожчання на понад 10%, то вже переглядаємо тариф, бо електрику й паливо нам у кредит не дають, а за рік ми перевозимо 20 мільйонів пасажирів", – розповів у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль.

Читати ще

Читати ще Оплата без готівки та пільговий проїзд: все, що потрібно знати про електронний квиток у Чернівцях

Читати ще У Чернівцях зросла вартість проїзду у тролейбусах

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини України