Спекуляція на продажах для ЗСУ: на Полтавщині майже на 40% зросла кількість шахрайств

За інформацією: Суспільне Полтава.

Зображення ілюстративне. Сайт ГУНП у Полтавській області

На Полтавщині майже на 40% зросла кількість правопорушень, пов’язаних із кіберзлочинами. Зокрема, вони стосуються продажу товарів.

2023-го року зафіксували близько 45 тисяч правопорушень, пов’язаних із шахрайством. За такий же період 2022-го їх було близько 5 тисяч. Про це 7 березня на брифінгу розповів інспектор відділу протидії кіберзлочинами поліції в Полтавській області Ростислав Конюшенко:

"Найпоширенішими шахрайськими схемами наразі є саме спекуляція на темі продажу авто для Збройних сил України, іншої амуніції для Збройних сил, а також комплектуючих, засобів життєдіяльності і ураження наших сил оборони. Також велика кількість ― спекуляція на простих темах, саме теми дитячих товарів, тютюнових виробів, а також електронних сигарет".

Інспектор відділу протидії кіберзлочинами поліції в Полтавській області Ростислав Конюшенко. Фото: Суспільне Полтава

За січень 2024-го скоїли понад 400 таких злочинів. Найпоширеніші шахрайські схеми ― продаж неіснуючих товарів, розповів інспектор.

"Виявили людей, які обманули Збройні сили України або кожного воїна окремо, на близько 1 мільйон гривень, за що вони були направлені до СІЗО і далі збираються докази для збільшення кількості епізодів і встановлення, так би мовити, голови цієї злочинної організації, для того, щоб притягнути до відповідальності".

Як розповів Ростислав Конюшенко, найактивніше шахраї починають діяти напередодні свят.

Новини України