Суд зобов’язав УПЦ МП повернути державі церкву XV століття у Сутківцях

Суд зобов'язав УПЦ МП повернути державі церкву XV століття у Сутківцях

У Хмельницькому апеляційному суді підтвердили законність рішення про повернення державі церкви-фортеці XV століття у селі Сутківці, що на Ярмолинеччині.

Ярмолинецький районний суд прийняв рішення повернути пам’ятку державі з незаконного володіння та користування нею протоєреєм Хмельницької єпархії УПЦ МП. Церкву зобов’язали звільнити та не перешкоджати доступу до представникам Хмельницької РДА.

«Хмельницька районна державна адміністрація звернулася до суду з позовом про усунення перешкод у праві користування церквою-фортецею у серпні 2023 року. Її представник пояснив, що протоєрей Хмельницької єпархії УПЦ користується релігійною спорудою без будь-яких правовстановлюючих документів чи договорів та не реагує на вимоги звільнити приміщення добровільно», — зазначають у прес-службі суду.

Він звернув увагу, що церква-фортеця у Сутківцях входить до списку пам’ятників архітектури національного значення, що перебувають під охороною держави. Однак потерпає від проведення незаконних робіт, самовільної заміни конструкцій та елементів (встановлені металопластикові вікна), не дотримується режим використання пам’ятки архітектури, будівельні роботи здійснюються без погодження з органом охорони культурної спадщини, без проєктної документації, що призводить до втрати її автентичності.

Тоді Ярмолинецький районний суд задовольнив позовні вимоги РДА.

Утім, вважаючи таке рішення незаконним, священик Московського Патріархату, відповідач у справі, оскаржив його до апеляційного суду. Однак апеляція підтвердила законність рішення Ярмолинецького суду.

Новини України