Дмитро Чайковський: “У Фіналі чотирьох Старий Луцьк спробує нав’язати бій фавориту”

Дмитро Чайковський: “У Фіналі чотирьох Старий Луцьк спробує нав’язати бій фавориту”

Головною подією цього тижня в українському баскетболі стане Фінал чотирьох Кубка України — вирішальні протистояння відбудуться у київському ПС Венето 9-го та 10-го березня.

За трофей вестимуть боротьбу Дніпро, Старий Луцьк, Прометей, а також господарі майданчика Київ-Баскет. Важливо: матчі пройдуть з уболівальниками, однак, зважаючи на безпекові норми, їх кількість у залі буде лімітованою. Тому, будь ласка, попіклуйтеся про заздалегідь придбаний квиток!

Купити квиток на півфінальні матчі 9 березня

​Купити квиток на фінальний матч 10 березня

Один з учасників Фіналу чотирьох Кубку України Старий Луцьк на першому етапі в Івано-Франківську обіграв Запоріжжя та Прикарпаття-Говерлу, а в півфіналі жереб звів луцьку команду з лідером Суперліги Favbet Дніпром.

Головний тренер Старого Луцька Дмитро Чайковський в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів, як команда готується до Фіналу чотирьох Кубку України та висказав сподівання, що його гравцям вдасться показати свій максимум і порадувати вболівальників на трибунах.

– Повертаючись до матчів в Івано-Франківську, як налаштовувались на ці матчі, завдяки яким вдалось вийти до Фіналу чотирьох Кубку України?

– Їхали на матчі першого етапу в Івано-Франківськ з робочим настроєм, добре знали суперників, адже з Прикарпаттям-Говерлою ми цього сезону грали тричі, з Запоріжжям два рази. Звичайно склади по ходу сезону змінювались, у нас теж відбулось підсилення і ми хотіли це використати.

В чемпіонаті ми прикро програли вдома Запоріжжю і хлопці з розумінням поставились  до того, що це хороший шанс довести самим собі, що вони можуть перемагати поточну третю команду чемпіонату. Думаю, на Запоріжжя у нас була більша мобілізація зусиль, ми дисципліновано відіграли в нападі, використали свої правила, те, про що ми домовились грати в захисті. Ну і звичайно впевнена гра від Олександра Кольченка сприяла гарній грі в нападі.

На гру з Говерлою ми виходили з емоційним піднесенням, хоча розуміли, що на чужому майданчику після Запоріжжя не буде легко, але була впевненість, що ми повинні виграти. Тим більше, в чемпіонаті ми двічі знаходили ключі до команди з Івано-Франківська і обігрували їх. Загалом ми виконали план на гру, хоч і не без проблем, але досягли історичного результату для нашого клубу.

– Як готуєтесь до матчів у Києві?

– Спокійно в звичному режимі готуємось до Фіналу чотирьох. Вивчаємо суперника, хоча і Дніпро, і ми знаємо вже слабкі та сильні сторони один одного. Вже безпосередньо на майданчику оперативно будемо вносити корективи.

З впевненістю можу сказати, що в Фіналі чотирьох хлопці спробують нав’язати бій фавориту змагань.

– Ваша команда зараз на ходу, виграла шість з останніх восьми матчів. Завдяки чому вдається показувати такі результати? Так, з’явився Олександр Кольченко, але й інші гравці заграли краще…

– Змінились  не лише результати, але й атмосфера в команді. Відповідно з’явилась відповідальність не підвести один одного.

Олександр Кольченко максимально викладається, бере на себе багато роботи нападі і всі намагаються йому допомогти. Плюс я би відзначив Дмитра Липовцева, який додав нам глибини, якості гри в захисті, розуміння гри в захисті. Ну і легіонери зрозуміли, що вимоги підвищились і не хочуть підводити, включились і всі дружно працюємо. Тому я би не сказав, що лише прихід Кольченка змінив наш ментальний настрій до ігор.

Ми зрозуміли, що можемо виступати краще. Банальна фраза, але ми намагаємось битися в кожному матчі, щоб побачити максимум цієї команди, відповідно це і завдання для тренерів – розкрити потенціал команди. В матчах, що залишились, зокрема у Фіналі чотирьох Кубку нам максимально потрібно використати ту синергію, яка наразі є в команді.

– На трибуни повернулись вболівальники. Як це відчувається зі сторони тренерів і чи планується підтримка клубу на Фіналі чотирьох Кубку України?

– В Івано-Франківську завдяки вболівальникам була чудова атмосфера, особливо це відчувалось в матчі проти господарів Говерли. Були приємні відчуття того, що ми граємо безпосередньо для вболівальників в залі, але не лише з розумінням того, що за нами слідкують по телебаченню. Це суттєво додає емоцій, неабияк вливає на поведінку гравців на майданчику, на їх рішення.

Ну і розумієш, що ти не маєш права підвести вболівальників, коли вони спостерігають за тобою з трибун. Дякуємо нашим воїнам ЗСУ, які дають можливість грати, дають можливість показувати свою гру вболівальникам.

На Фіналі чотирьох планується, що нас підтримають наші вболівальники безпосередньо з Києва, знаю, що їдуть на матчі з Луцька, з області. Це теж буде додатковою відповідальністю, мотивацією для хлопців, що люди витратять гроші, час для подорожі, щоб підтримати команду. Це дуже буде впливати і в процесі матчу.

Будемо сподіватись, що нам вдасться показати свій максимум і порадувати вболівальників на трибунах.

Новини України