Конференцiя представників Балто-Чорноморського регiону зосередилася на допомозі військовослужбовцям та їх сім’ям

Конференцiя представників Балто-Чорноморського регiону зосередилася на допомозі військовослужбовцям та їх сім’ям

На базі Конгресу самоврядування України відбулася конференція за участі депутатів Верховної Ради України, священнослужителів різних конфесій церков країн Балто-Чорноморського регіону, представників ЗСУ, місцевих органів влади, територіальних громад, громадських організацій та фондів.

Пише у своєму блозі на Цензор.нет. керівник ГО Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод Юрій Федоренко.

Це вже четвертий тематичний захід подібного напрямку. Учасниками пiдготовлена резолюцiя з конкретними пропозиціями та напрацюваннями, яка охопила спектр питань:

  1. Практика державних органів та органів місцевого самоврядування щодо роботи з сім’ями військовослужбовців в Україні та країнах Європи.
  2. Нормативно-правова база: огляд українських та міжнародних законодавчих ініціатив, спрямованих на захист та підтримку сімей в умовах конфлікту.
  3. Практичні напрацювання Церков та громадських організацій в умовах війни.
  4. Можливі механізми та способи допомоги військовослужбовцям, ветеранам та їхнім сім’ям (український та світовий досвід).
  5. Взаємодії благодійної організації «Карітас» України, з «Карітас» Латвії, Литви та Польщі у наданні допомоги сім’ям, які постраждали від війни.

Керівник ГО «АРДІС» Юрій Федоренко представив заходи в рамках пілотного проекту Патронатної служби ЗСУ. Під час дискусії учасники піднімали питання функціонування реабілітаційних центрів відновлення, пріоритетної підтримки, яку потребують ветерани та їх родини.

Також, під час заходу відзначалось, що у ВРУ сьогодні створено міжфракційне обʼєднання «За сімʼю» з 50 народних депутатiв пiд головуванням народного депутата України Сергiя Швеця, секретарем у якому став Юрій Федоренко.  

Віце-президент Конгресу самоврядування України Іван Фурсенко наголосив на важливості подібних заходів та необхідності консолідації всіх сил для допомоги військовослужбовцям та їх родинам. 

Таким чином, робота Конференцiї сприяє формуванню плiдної спiвпрацi мiж країнами Балто-Чорноморського регiону та поглибленню спiвпрацi наших народiв у вiдновленнi iсторичної, культурної спадщини, спiльних цiнностей наших народiв та поглиблення мiжрегiональної спiвпрацi. Тому локацією для проведення наступного заходу стане Варшава.

Новини України