Україні потрібна власна система оповіщення чи закордонна?

Україні потрібна власна система оповіщення чи закордонна?

Останнім часом громадам масово надходять пропозиції створювати систему оповіщення шляхом придбання останньої в сусідніх країнах. Ніхто не сумнівається щодо налаштованості наших західних партнерів допомагати Україні чи у їхній проукраїнській позиції. Однак, слід не забувати про те, що система сповіщення створюється не на один день, а на десятки років. А як зміниться геополітична ситуація за цей час — спрогнозувати не може ніхто.

Отож, давайте розберемо ризики щодо створення системи оповіщення на базі закордонного обладнання і програмного забезпечення:

Ризик №1 — Виведення капіталу

Закупівля обладнання системи оповіщення в іншій країні означає витрату валютних коштів і підтримку економіки країни виробника.

Ризик №2Конфіденційність

Іноземна країна виробник обладнання може мати свої власні інтереси, які можуть суперечити українським. Не можуть дані, що мають надзвичайну вагу для національної безпеки належати приватній іноземній компанії.

Ризик №3 — Залежність

Якщо національну систему оповіщення довірити розробникам з іншої держави, то ми завжди будемо залежати від неї. А це в свою чергу може створити вразливість нашій національній безпеці.

Ризик №4 — Вартість

Вартість закордонної системи оповіщення, як правило, в рази перевищує аналогічні системи виготовлені в Україні. Оскільки в фінальну вартість буде включено не лише вартість комплектуючих, але й витрати на доставку податки, зміну курсів валют тощо.

Ризик №5 — Обслуговування

Будь-яка система потребує наявності запасних частин, ремкомплектів тощо. Якщо всі компоненти системи закордонні, то рано чи пізно виникне їх брак навіть банально через складності з доставкою.

В свою чергу, закупівля системи оповіщення українського виробництва не лише зменшує ризики, пов’язані з залежністю від інших країн, забезпечує національну безпеку та захист конфіденційності, а й гарантовано має позитивний вплив на національну економіку.

Ось лише основні переваги використання систем оповіщення вітчизняного виробництва:

Перевага №1 — Незалежність

Використання систем оповіщення вітчизняного виробництва практично повністю знімає питання залежності від імпорту з інших країн у такій важливій галузі.

Перевага №2 — Розвиток українського бізнесу

Використання системи оповіщення вітчизняного виробництва забезпечить появу нових робочих місць, податкові надходження, що матиме позитивний вплив на стабільність країни в умовах війни.

Перевага №3Стимулювання наукових розробок

Місцевий виробник системи сповіщення може бути більш зацікавлений у використанні новітніх технологій та методів виробництва, оскільки це може забезпечити йому конкурентну перевагу на ринку, а також сприятиме розвитку наукових досліджень та інновацій у нашій країні.

Перевага №4 — Підвищення конкурентоспроможності

Закупівля обладнання в Україні може підвищити конкурентоспроможність компанії або держави на міжнародному ринку, оскільки це дозволяє зменшити витрати на виробництво та зберегти ресурси для розвитку бізнесу.

Перевага №5 Контроль безпеки

Вітчизняні виробники систем оповіщення гарантують надійність та безпеку своїх систем, а державні органи завжди матимуть можливість безпосереднього діалогу з виробником, що є важливим фактором для забезпечення національної безпеки та захисту інтересів нації.

Перевага №6 – Зниження вартості

Вартість обладнання, виробленого в Україні, є значно нижчою, ніж вартість обладнання, виробленого в Польщі або в інших країнах Європи, зокрема, через більш низькі витрати на транспортування, енергоносії, заробітну плату і доставку. Якщо взяти для прикладу будь-яку область чи конкретну громаду, то вартість встановлення системи оповіщення вітчизняного виробництва буде в рази нижчою за умови використання обладнання українського виробництва.

Перевага №7 — Гнучкість та швидкість реакції

Місцеві виробники систем оповіщення значно швидше будуть реагувати на виклики сьогодення чи вимоги клієнтів, оскільки в них постійно в наявності будуть запасні частини і ремкомплекти. Лише так виробник зможе зберігати свою конкурентну перевагу та забезпечити задоволення потреб клієнтів.

Ми не лобіюємо інтереси будь-яких фірм виробників систем оповіщення. Ми хочемо звернути увагу не той факт, що така стратегічна царина, як система сповіщення, не може належати іноземним компаніям. У нашій країні є виробники продукції за стандартами не гіршими, ніж у Європі. Більше того — ці виробники успішно експортують свою продукцію до країн ЄС. Лише здорова ринкова конкуренція і встановлені чіткі правила дадуть можливість створити незалежну, дієву систему сповіщення, яка, як ми сподіваємося, буде українського виробництва.

Новини України