S&P погіршило рейтинг України

S&P погіршило рейтинг України

Фото: Володимир Зеленський/Telegram S&P прогнозує Україні дефолт за зовнішніми боргами

Середньострокові економічні перспективи України характеризуються високим ступенем невизначеності.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global знизило рейтинг України в іноземній валюті, змінивши його з ССС на СС. Про це повідомляє Reuters.

«З огляду на значну шкоду, завдану фізичному та людському капіталу, середньострокові економічні перспективи України характеризуються високим ступенем невизначеності», — йдеться у звіті S&P.   Агентство повідомило, що його прогноз по рейтингу України за зобов’язаннями є негативним.   В S&P заявили, що очікують, що Україна розпочне офіційні переговори з приватними кредиторами про реструктуризацію боргу в короткостроковій перспективі та завершить цей процес до середини поточного року.

«Ми вважаємо практично безсумнівним, що Україна оголосить дефолт за своїми зовнішніми комерційними зобов’язаннями», — йдеться у звіті S&P.   Нагадаємо, у квітні 2023 року S&P знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті з CCC+ до CCC з негативними прогнозами.

Як повідомлялося, міжнародні резерви України в лютому 2024 року скоротилися на 3,8%, або на $1,47 млрд — до $37,052 млрд. 

Джерело

Новини України