«Здатися на милість цього ворога — це не про мир»: Всеукраїнська рада церков відповіла Папі Римському

Папа Римський Франциск розмовляє з журналістами під час зворотного рейсу з Улан-Батора, Монголія, 4 вересня 2023. Фото: Ciro Fusco/ANSA via AP, Pool

У Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій відповіли на слова Папи Римського Франциска про "білий прапор" і переговори з РФ. Там заявили, що ніхто і ніколи не примусить український народ капітулювати.

Про це йдеться у заяві ВРЦіРО.

В Раді наголосили, що Україна бореться за право бути самою собою, і якби капітулювала, то Європа і, можливо увесь світ відразу відчули б це.

"Відчули би і здригнулися. Бо – це повторення злочинів Бучі й Ірпеня, це подальші руйнування міст і сіл, причому майже напевно – не лише українських, це діти, які назавжди залишилися дітьми, це ще десятки й сотні закатованих священників, які проповідують Божі заповіді, а не "русскій мір", це торжество зла на цілій планеті", — йдеться у заяві.

У ВРЦіРО зазначили, що духовенство щоденно молиться за мир, за повернення бійців з фронту, заручників з полону, біженців з чужини, за порозуміння між народами

"Але, здатися на милість цього ворога — це не про мир. Це про перемогу рабства над свободою, мороку над світлом, про зверхність права сильного над силою права. Ми це гірко і неодноразово досвідчили впродовж минулих століть. Капітулювати перед торжествуючим злом рівнозначно крахові загальнолюдського задуму про справедливість, зрадою фундаментальних настанов, заповіданих нам у великих духовних традиціях", — ідеться в заяві.

У Раді наголосили, що духовенство благословляє і благословлятиме своїх вірних на захист України.

"Ми молитимемося за Перемогу над ворогом і справедливий мир, простягатимемо руку всім людям доброї волі, які підтримують Україну в цей вирішальний час. Ми віримо і знаємо, що ніколи не залишимося у цьому наодинці", — зазначили у ВРЦіРО.

9 березня Папа Римський у контексті війни в Україні закликав до перемовин та зазначив, що "сильніший той, хто має відвагу білого прапора".

Після того, як слова понтифіка викликали широкий резонанс, представник Ватикану виступив із повідомленням, в якому пояснив заяву Франциска, зокрема вказавши, що "переговори ніколи не є капітуляцією".

Новини України