Через спалювання сухої трави на Буковині виникло 16 пожеж за добу: яка відповідальність

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Джерело: ДСНС у Чернівецькій області

У Чернівецькій області за добу 10 березня сталося 16 пожеж через спалювання сухої трави. Площа загоряння становила понад 10 гектарів. Загалом від початку року в області зафіксували майже 65 пожеж через спалювання сухостою. Суспільне Чернівці розповідає, яка відповідальність за це.

Пожежі сталися на відкритій території у всіх районах області – через людську недбалість горіли суха трава та чагарники. Загоряння ліквідовували майже 35 рятувальників. Про це у коментарі Суспільному розповіла речниця обласного управління ДСНС Мирослава Іванчук.

Яка відповідальність за спалювання сухостою

Може бути кримінальна та адміністративна відповідальність. За самовільне спалювання рослин людину можуть оштрафувати на сумі від 3 060 до 6 120 гривень, посадовця – від 15 300 до 21 420 гривень.

Якщо траву підпалили на території природно-заповідного фонду, штраф становить від 6 120 до 12 240 гривень, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 гривень.

Якщо йдеться про порушення пожежної безпеки у лісі, людину можуть оштрафувати на суму від 1 530 до 4 590 гривень. Сума штрафу для посадових осіб за це порушення – від 4 590 до 15 300 гривень.

Якщо внаслідок пожежі природі завдали великих збитків, людину можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Йдеться про штраф у розмірі від майже 92 тисяч до 153 тисяч гривень або обмеження чи ув'язнення від двох до п'яти років.

Водночас, якщо через пожежу загинули люди чи тварини, людину можуть позбавити волі на строк від 5 до 10 років.

Чому шкідливо спалювати траву

Однією з найнебезпечніших проблем зі спалюванням сухостою є забруднення повітря. Це шкодить комахам та тваринам. Про це у коментарі Суспільному розповіла доцентка кафедри екології Аліна Жук. Також під час спалювання виділяються шкідливі речовини та виникають пожежі.

"Сухе листя є природним добривом для ґрунту. Окрім компостування, листям можна утеплювати на зиму квітники, кущі та дерева", – каже Жук.

Читати ще

Читати ще Скільки пожеж на Буковині сталося через спалювання сухостою та яка за це відповідальність

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини України