«Долар зробив щось неймовірне, курс валют оновив тривожний рекорд»: яка ситуація в обмінниках України?

"Долар зробив щось неймовірне, курс валют оновив тривожний рекорд": яка ситуація в обмінниках України?

Курси найпопулярніших світових валют сьогодні зросли на міжбанку. Експерти стверджують, що коливання курсу гривні можливі, проте загалом його стабільність збережеться.

Як інформує «top.today.ua», напередодні на міжбанківському валютному ринку курси долара та євро оновили історичні максимуми щодо гривні. Долар на міжбанку подорожчав на 23 копійки, його курс на 14 березня було встановлено на рівні 38,78 грн – покупка, 38,80 грн – продаж.

Євро щодо гривні виріс майже на 40 копійок. Цю валюту купують по 42,49 грн, продають – по 42,5 грн. На готівковому ринку долар піднявся на 25 копійок – до 38,90 грн.

Також до вашої уваги курси валют в банках України:

Курси долара та євро оновили рекорди в Україні

Зазначимо, що минулого тижня доларовий прибуток Національного банку склав близько 133,7 млн. Це найнижчий показник майже за рік спостережень.

Кабінет Міністрів України прогнозує, що курс долара на кінець року може збільшитись до 41 грн. Втім, експерти хоч і наголошують на певній волатильності курсу, вважають цей прогноз надто песимістичним.

«Не спостерігається ніякого падіння гривні. За останні кілька тижнів гривня коливається, але ніякого падіння немає. Вона рухається то вгору, то вниз, але залишається орієнтовно на тому самому місці», — зазначає інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Нагадаємо, після початку війни Нацбанк зафіксував курс долара, щоб утримати гривню від падіння. Регулятор намагається стимулювати громадян до використання національної валюти, зокрема, вигідними гривневими депозитами.

Новини України