Житомирські рятувальники долучилися до тренінгу  з надання домедичної допомоги для добровольців

14 березня, у день українського добровольця, для усіх, хто усвідомлює потребу вміти надавати допомогу та бути готовим до різних невідкладних ситуацій у житті, інструктори з Республіки Польща в рамках навчальної програми “Перший рятувальник” провели тренінг з надання домедичної допомоги. Учасниками заходу стали добровольці-рятувальники з числа представників органів влади, а також фахівці ДСНС.

Тренінг складався з теоретичного та практичного блоків. Слухачі навчалися надавати першу допомогу постраждалим, зупиняти критичну кровотечу та діяти у ситуації, коли людина знаходиться без свідомості. 

“Головний акцент ми робимо на здобутті практичних навичків, адже в критичній ситуації людина повинна діяти швидко та правильно. Саме тому всі тренувальні вправи виконуються таку кількість разів, яка необхідна слухачеві для правильного надання допомоги”, — зазначає інструктор Войцех Млодоженєц.

Відео дня

Напрямки навчальної програми та імітовані надзвичайні ситуації стали корисними і для рятувальників. Адже завдання, які виконують підрозділи ДСНС, постійно пов’язані з порятунком та наданням допомоги громадянам: це і евакуація людей із задимлених приміщень, і рятування безпосередньо з епіцентру небезпеки — пожеж, завалів тощо, і деблокування із автотранспортних засобів. Залежно від характеру надзвичайної події часто постраждалі потребують невідкладної долікарської допомоги ще до прибуття медиків. Зважаючи на це, рятувальникам надзвичайно важливо не нашкодити людині, що зазнала травми, а кваліфіковано і оперативно допомогти.

Кожен мав чудову нагоду здобути важливі навички й отримати кваліфіковані відповіді від фахівців на актуальні питання стосовно безпеки життєдіяльності.

ГУ ДСНС України у Житомирській області

 

Джерело

Новини України