Прокурор показав рештки ракети, якою били по Харкову у лютому: імовірно, вона не російська

Якщо інформація підтвердиться, то це буде третій випадок застосування північнокорейської ракети.

Залишки ракети із незвичним маркуванням слідчі знайшли на території промислового підприємства. 

Росія завдала удару по ньому 7 лютого. Це був Слобідський район. Тоді на місці виявили рештки ракети з маркуванням, яке використовують військові заводи у Північній Кореї.  Експерти визначили, що це була KN-23, або Hwasong-11.

«Офіційно зареєстрований один випадок застосування північнокорейської рак. Ми отримали висновки і національних, і міжнародних експертів, що 2 січня північнкорейська ракета була випущена по будинку на проспекті Незалежності, 1.  Є ще 2 випадки, де наші військові спеціалісти дають інформацію, що РФ застосовувала ці типи ракети. Це по Слобідському району 7 лютого, є маркування 11/2 — це найменування військового заводу у Північній Кореї. Ми чекаємо результатів експертизи», — повідомив Харківський обласний прокурор Олександр Фільчаков.

В Україні було зафіксовано 50 випадків застосування ракет з Північної Кореї. За словами прокурора, дальність польоту у них набагато більше, ніж у суто російських (близько 700 кілометрів), але ці ракети дуже низької якості: за словами Фільчакова, вони  іноді вибухають у повітрі.

Нагадаємо, 7 лютого росіяни ударили п’ятьма ракетами по промисловій зоні Слобідського району, були пошкоджені будівлі підприємств. Тоді начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини зауважив, що окупанти використали, імовірно, ракету з Північної Кореї. 

Джерело

Новини України