Росіяни залякують «терактом» у Харківській області

Інформація шириться пабліками.

Центр протидії дезінформації попереджає про російські фейки.

У російських Telegram-каналах розповсюджують інформацію про те, що нібито Україна планує здійснити теракт у місті Куп’янськ та звинуватити у ньому Росію. У повідомленнях заявляють, що підтвердженням підготовки до теракту є відкриття місцевого ринку. Також росіяни брешуть про те, що українська армія буде використовувати житлові будинки у якості укриттів, людей — як живий щит.

«Киевский режим готовит теракт в Купянске, чтобы обвинить в этом Россию», — такі повідомлення ширяться пабліками.

У Центрі протидії дезінформації зазначили: інформація про теракт у Куп’янську, яку поширюють росіяни, є фейковою, вони хочуть зняти із себе відповідальність за ймовірні майбутні обстріли.

«Насправді це чергова цинічна брехня російських пропагандистів, мета якої — створити собі інфоалібі перед ймовірними хаотичними обстрілами міста, які російські окупанти здійснюють ледве не щодня. Крім того, за словами начальника Куп’янської міської військової адміністрації Андрія Бєсєдіна, на території громади відбуваються заходи з обов’язкової евакуації населення у безпечніші місця, що суперечить словам рашистів про «живий щит», — підкреслили у Центрі протидії дезінформації.

Як писав UA-NEWS.in.ua, раніше пропагандистські пабліки повідомляли про те, що нібито Росія може вдарити із боку Сум і повністю відрізати Харків, а окупантська армія здатна швидко перекинути ударні підрозділи за кілька тижнів.

Джерело

Новини України