Індія два місяці не закуповує російську преміальну нафту — ЗМІ

Індія два місяці не закуповує російську преміальну нафту - ЗМІ

Фото: Getty Images Основним споживачем нафти ВСТО є Китай, але Індія також була великим покупцем цього сорту

Поставки ВСТО протягом 2023 року в Індію становили в середньому близько 95 тисяч барелів на добу.

Індія — найбільший покупець морської нафти в РФ — два місяці не купує сировину преміального сорту ВСТО, яку відвантажують із порту Козьміно. Про це повідомляє російське видання Коммерсантъ.

Раніше Індія різко скоротила відвантаження іншого преміального сорту нафти Sokol із сахалінських родовищ у зв’язку з розбіжностями в розрахунках за нафту, а також з побоюваннями індійських покупців після посилення стелі цін на російську нафту.

Основним споживачем нафти ВСТО є Китай, але Індія також була великим покупцем цього сорту. Протягом 2023 року поставки ВСТО до Індії становили в середньому близько 95 тисяч барелів на добу, протягом другої половини 2022 року — 60 тисяч барелів на добу.

ВСТО — сорт нафти з низьким вмістом сірки (менше ніж 0,6%), що поставляється на схід з родовищ Східного Сибіру. Ціноутворення ВСТО традиційно засноване на прив’язці до сорту Dubai.

Котирування ВСТО завжди перевищували стелю цін на російську нафту в 60 доларів, яку в рамках санкцій встановили країни G7.

Як ми вже писали, за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), доходи Росії від експорту нафти впали в лютому на тлі посилення моніторингу за дотриманням західних санкцій, що знизило апетити деяких покупців. 

Крім того, РФ переорієнтувала експорт нафти на «дружні країни».

Джерело

Новини України