Коридор у Чорному морі почав працювати цілодобово

Коридор у Чорному морі почав працювати цілодобово

Фото: Getty Images Одесити ловлять рибу, поки черговий балкер йде за зерном

Протягом двох-трьох тижнів планується відновити контейнерні перевезення морським коридором.

Український морський коридор став працювати цілодобово з минулого тижня. ВМС надали відповідні дозволи. Про це сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков, повідомляє Інтерфакс-Україна у четвер, 14 березня.

«Коридор має ще (потенціал), мінімум, 20% обсягів збільшення», – заявив він на «круглому» столі, який був присвячений українському експорту.

Також чиновник повідомив, що протягом двох-трьох тижнів планують відновити контейнерні перевезення морським коридором.

«Усі п’ять контейнерних терміналів готові обробляти (контейнери – ред.). Майже всі вони задіяні в перевалці аграрної та іншої продукції. Але контейнери – це пріоритет, і вони ведуть переговори. Сподіваюся, що за два-три тижні отримаємо перші заходи (суден – ред.)», – сказав Васьков.

Окрім того, в Мінвідновлення сподіваються протягом двох тижнів відновити автомобільне поромне сполучення, а через два місяці – залізничне поромне сполучення.

Васьков нагадав, що в лютому коридор вийшов на рекордний обсяг транспортування – 8 млн тонн, з яких 60-65% припало на агропродукцію, а решту товарів становили руда, метали та імпортні добрива.

За словами чиновника, зараз коридор працює такими ж темпами, як у лютому, оскільки в останній тиждень погода була несприятливою.

Загалом від початку роботи українського морського коридору ним пройшла понад тисяча суден, що перевезли вже майже 31 млн тонн вантажів.

Джерело

Новини України