Рекрутингові центри у Вінниці: що потрібно знати добровольцям

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Рекрутинговий центр у Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

З 11 березня у Вінниці запрацювали рекрутингові центри, в яких послуги надають 10 фахівців. Це сержанти та офіцери 120-ої бригади територіальної оборони, що мають бойовий досвід.

Вінниця – перше місто, де запрацювала мережа муніципальних рекрутингових центрів. Обрати професію та місце служби у ЗСУ тепер можна у ЦНАПах на Замостянській та Брацлавській, а також у Прозорому офісі, що по проспекту Космонавтів.

За тиждень рекрутери оформили понад десять відношень на службу у конкретні підрозділи за запитом кандидатів, зокрема – у 120-ту бригаду. Про це Суспільному розповів координатор рекрутингових центрів у Вінниці Роман Ковальський.

"Ми отримали понад 250 дзвінків на телефони, які вказані на плакатах і рекламах. Надали понад 50 консультацій. Більш як 15 людей оформили документи, відношення, пройшли анкетування, фактично зголосилися вступити до Сил Оборони", — зазначає Роман Ковальський.

Охочим долучитися до сил оборони надають інформацію і про навчання у військових вишах, каже інструктор з рекрутингу Юрій Зелений. Також звернутись до центрів можна за наявності повістки до ТЦК.

"Ми пропонуємо вихід з цієї ситуації. Якщо боїтесь відвідати ТЦК, приходьте в міські центри рекрутингу, де поспілкуєтесь з рекрутерами. Обирайте посаду, звільняйтесь від відповідальності та йдіть по мобілізації, служіть зі своїми", — сказав Юрій Зелений.

Фото: Суспільне Вінниця

20 консультацій та одне відношення на службу до морської піхоти оформили рекрутери у Прозорому офісі “Вишенька”. Суспільне поспілкувалось з Олександром Царевським – штаб-сержантом 120 бригади територіальної оборони. Він – один із десяти рекрутерів, які надають консультації охочим вступити до лав Збройних Сил.

"Ми пояснюємо людям, які бажають влитись в лави ЗСУ, варіанти й можливості, як це можна зробити найбільш комфортно. Це може бути варіантом мобілізації, або підписанням контракту. Розглядаємо якісь фахові навички кандидатів, претендентів, допомагаємо з оформленням паперів. Навіть в цивільному житті влаштування на роботу іноді виливається у квест. Ми допомагаємо цей квест пройти", — зазначив Олександр Царевський.

Розповідає, що окрім загальної інформації про умови служби, рекрутери допомагають отримати відношення від військової частини або бригади, де хоче служити людина. Можливість вибору Царевський називає однією з основних переваг рекрутингу.

"Загальна мобілізація через ТЦК, зазвичай, не дає право вибору і можливості обрати підрозділу. Якщо в тебе є на руках відношення від конкретного батальйону, який готовий тебе взяти до себе, це спрощує процедуру входу і ти потрапляєш в цей батальйон", — пояснив рекрутер.

Фото: Суспільне Вінниця

У центрах можна отримати інформацію про військові вакансії. Першочергово, пропонують службу у 120-й бригаді територіальної оборони, яку перед початком повномасштабного вторгнення росіян сформували на Вінниччині. Більшість особового складу – місцеві.

"Підрозділи ТРО формуються за територіальним принципом. З ймовірністю 90%, ви зустрінете знайомого чи далекого родича. Територіальний принцип комплектації має свої позитивні сторони, навіть в цьому сенсі", — каже Царевський.

Він розповідає Суспільному про бойовий шлях 120-ї бригади. За його словами, від початку повномасштабного вторгнення росіян, бригада воювала на Донеччині та Харківщині.

"Підрозділи 120-ї бригади несуть службу на кордоні з Білоруссю, в районі Куп’янська та на Донецькому напрямку. І на Вінниччині, виконуючи охоронні функції, виходячи на бойові завдання", — розповів Олександр Царевський.

Набір до бригади проводять на різні вакансії – від стрільців до кухарів.

"В середньому підрозділи укомплектовані на 65-70%. Від стрільця до фахівців зв’язку до діловодів і так далі. Єдиний нюанс, що людина, яка не має досвіду військової служби, проходить в будь-якому випадку курс базової підготовки. Тому відношення буде даватись на стрільця. Поки вона не пройде БЗВП, не отримає першу низову класифікацію стрілець, вона рухатись далі по військовій ієрархії не може".

Фото: Суспільне Вінниця

Потребу мають й в адміністративних підрозділах бригади, за словами Романа Ковальського.

"Нам потрібні 6 психологів, кухарі, лікарі, менеджери, економісти, бухгалтера. По дружніх зв’язках люди йдуть в 120 бригаду, один кандидат в морську піхоту записався. Одна дівчина хоче йти на контракт в 120 бригаду, менеджером-економістом. Зарплата у Вінниці – 11 тисяч гривень, її не влаштовує, вона готова йти на контракт. Мінімальна – це 21 тисяча, коли людина заходить в навчальний центр. Той, хто перебуває на охороні кордону, не в зоні бойових дій, отримує мінімум 51 тисячу. І люди, які перебувають в зоні бойових, отримують 121 тисячу гривень", — пояснив Роман Ковальський.

Рекрутингові центри у Вінниці працюють за графіком Прозорих офісів.

"Рекрутинговий центр – це не отримати повістку. Можна прийти, проконсультуватись, переспати з думкою, обрати підрозділ, зрозуміти, що тобі треба підкачати по навичках", — каже Олександр Царевський.

Новини України