У Миколаєві відновлюють експозицію краєзнавчого музею після ракетних обстрілів, — ФОТО

У Миколаєві відновлюють експозицію краєзнавчого музею після ракетних обстрілів, - ФОТО

Миколаївці відновлюють пошкоджену експозицію Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

Це стало можливим за підтримки Європейського Союзу в рамках програми House of Europe. Роботи тривають у виставкових приміщення 2-го та 3-го поверхів будівлі, — повідомили 0512.

З моменту повномасштабного вторгнення музей п’ять разів потерпав внаслідок російських обстрілів, через що  пошкоджено 15 виставкових залів.

Внаслідок цього експозицію з 9633 музейних предметів  демонтовано.

Серед них унікальні колекції археології, зброї, виробів з дорогоцінних металів, знарядь праці, нумізматики, природничих матеріалів тощо.

«Наразі роботи тривають у виставкових залах природи та залах, присвячених становленню міста Миколаєва і суднобудівної промисловості міста. Також відновлюють етнографічний зал, присвячений козацтву та народним промислам степового Півдня», — каже Євген Гомонюк, представник Платформи MY ART та експерт з розвитку культури Офісу відновлення та розвитку Миколаєва.

Команда Платформи MY ART вже закупила усі необхідні інструменти та будівельні матеріалів, необхідні для проведення демонтажу пошкоджених елементів та монтажних робіт з облаштування виставкових приміщень музею. А саме: відновлення виставкових вітрин, відновлення експозиції та проведення робіт з реекспозиції.

Одночасно з цим триває робота з встановлення системи автоматичної пожежної сигналізації, системи сповіщення людей про пожежу та системи централізованого пожежного спостереження в приміщення будівлі музею.

Новини України