Після відео Суспільного закрили збір на 900 тисяч гривень, щоб погасити борг отця Гасинця на дрони

За інформацією: Суспільне Чернівці.

На фото отець Василь Гасинець. Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

Після відео Суспільне Чернівці люди закрили збір на 900 тисяч гривень, щоб погасити борг отця УГКЦ Василя Гасинця за дрони. Зробили це через банкуЙдеться про сервіс для збору грошей Monobank. Крім цього, у декілька разів зросли пожертви на банківські картки, тому отець зміг замовити ще 40 дронів для військових.

Про це отець Василь Гасинець повідомив Суспільному, а також у відеозверненні 18 березня.

"Декілька днів тому на каналі Суспільне Чернівці вийшло відео про нашу допомогу ЗСУ, зокрема купівлю дронів та мій борг. У суботу ввечері до мене зателефонував Борислав Береза й попросив дозволу створити банку. Сказав: "Ми допоможемо покрити ваш борг". Й зробили це через канал "Березовий сік", — каже Гасинець у відео.

За словами отця, окрім пожертв у банку Берези, зросла допомога й на рахунки.

"Якщо в нас за добу було тисячу-дві гривень пожертви, то зараз маємо десь до 40 тисяч гривень, відколи вийшов сюжет. Вдалося закрити збір [йдеться про 900 тисяч на банці — ред.] за два дні. Я планував його закрити до Великодня, а вдалося за два дні", — розповів Гасинець.

Також Гасинець каже, що люди приходять до храму, аби віддати пожертви особисто.

"У нас є родина військових. Він — командир батальйону. Після звільнення Київщини йому відірвало руку й пошкодило стопу. Вони з дружиною принесли 2 тисячі євро", — каже Гасинець.

Після погашення боргу отець планує не зупинятися на закупівлі дронів й збільшити допомогу до 200 штук на місяць.

Що відомо про допомогу від парафії Гасинця

З кінця 2022 року парафія купила та передала на фронт 650 FPV-дронів. Залежно від комплектації один дрон вартує від 14 до 21 тисячі гривень. Деякі дрони Гасинець купував вже у борг.

Суспільне розповідало у відео, як парафія церкви купує дрони для військових:

Перші дрони волонтери почали купувати орієнтовно сім років тому, але потреби у них були меншими. Переважно вони були потрібні для розвідки та коригування вогню. Від початку минулого року військові почали масово надсилати запити на дрони.

"Це збереження життя: чим більше дронів ми возимо для ЗСУ, тим менше привозимо наших полеглих. Дронами підривають мости, оборонні споруди та ворожі переправи, а також запобігають диверсіям та допомагають з розмінуванням", – каже Гасинець.

Зараз проблемою є не пошук дронів, а нестача грошей на їхню купівлю, каже Гасинець. На дрони дають власні гроші та заощадження священники різних парафій області, а іноді й анонімні благодійники.

Оскільки покрити потреби усіх військових не можуть, орієнтуються на батальйони, в яких служать знайомі та парафіяни.

Дрони на фронт возять парафіяни храму. Це переважно старші люди або ті, які вирішили волонтерити, бо через поранення чи травми не можуть повернутися до війська.

Читати ще

Читати ще «Чим більше дронів передаємо ЗСУ, тим менше привозимо полеглих». Священник з Буковини передав на фронт 650 FPV-дронів

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини України