Мобілізація по-новому: з’явився новий обов’язковий документ ТЦК

Мобілізація по-новому: з’явився новий обов’язковий документ ТЦК

Після низки скандалів, пов’язаних з врученням повісток, в умовах триваючої мобілізації в Україні затвердили нову форму посвідчення, яке повинно бути у тих працівників ТЦК, які здійснюють оповіщення.

Як це вплине на мобілізацію та чи зменшить кількість можливих конфліктів – про це в коментарі для ТСН.ua розповів адвокат Роман Сімутін, який знається зокрема і в питаннях призову.

«Я вважаю, що затвердження такого посвідчення — правильний крок. Це зроблено для того, щоб не було зловживань. А вони можуть бути колосальні», — каже Роман Сімутін.

Та додає: «А скільки було випадків, коли особи просто вдягали форму, начебто затримували та пропонували відкупитись? Я вважаю, що надмірна влада силовиків призводить до незворотних процесів в державі».

В той же час Роман Сімутін звертає увагу на те, що зараз повістки вручають і без цих посвідчень: «Але тепер пересічному громадянину буде складніше сказати, звертаючись до перевіряючого, що в останнього немає повноважень».

Але при цьому адвокат звертає увагу на те, що в новому посвідченні працівника ТЦК написано, що це – «службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки».

«Те, що вони можуть вручати повістку, не означає, що вони можуть виписувати її», — висловлює думку адвокат та додає, що згідно законодавства повістка повинна бути сформована, а потім вже вручатись.

Резюмуючи, Сімутін каже, що затвердження нового посвідчення впорядковує процес оповіщення: «Щоб не було хаосу. Якщо ж у працівника ТЦК не буде такого посвідчення, то у нього не виникає обов’язку вручати повістку».

Новини України